UDHAM’dan “Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na Destek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Araştırmaları Merkezi Başkanlığı (UDHAM), yakın yörünge ile küp uydu alanlarında Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının bir araya geldiği ve iş birliklerini güçlendirecek “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”nda “Destekleyen Kuruluş” olarak yerini alacak.

Türkiye’nin uzaydaki gücünü artıracak yakın yörünge teknolojileri, küp uydu üretimi ve yer kesimi teknolojilerini değerlendirmeyi amaçlayan “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na sayılı günler kaldı. 18-19 Ekim 2023 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek Çalıştay’da, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı olarak ulaştırma, denizcilik, haberleşme, uzay ve bilgi teknolojileri alanlarına yönelik Ar-Ge desteği veren Türkiye’nin en önemli kuruluşlarından UDHAM da “Destekleyen Kuruluş” olarak yerini alacak.

Uydu ve yayıncılık sektöründen temsilcilerin yanı sıra savunma sanayi, uzay profesyonelleri, akademisyenler ile araştırmacıları da bir araya getirecek Çalıştay’da, özellikle yakın yörünge uydularına odaklanarak bu alandaki son teknolojik gelişmeler, inovasyonlar ve geleceğin uydu sistemlerine yönelik beklentiler ele alınacak. Çalıştay’da yakın yörünge ile küp uydu alanlarındaki en son gelişmelerin paylaşılmasının yanı sıra Türkiye’nin en büyük firmaları arasında olası iş birliklerinin de güçlendirilmesi amaçlanıyor. Sektörün lider kuruluşlarının sponsorluğunda gerçekleştirilecek Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nda ülkemizin en önemli isimleri bir araya gelerek ülkemizdeki yakın yörünge çalışma ve planlamalarını ele alacak.

Scroll to Top