“Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na TUYAD’dan Destek

Telekomünikasyon Uydu ve Elektronik Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TUYAD), yakın yörünge ile küp uydu alanlarında Türkiye’nin en büyük kuruluşlarının bir araya geldiği ve iş birliklerini güçlendirecek “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”nda “Destekleyen Kuruluş” olarak yerini alacak.

Türkiye’nin uzaydaki gücünü artıracak yakın yörünge teknolojileri, küp uydu üretimi ve yer kesimi teknolojilerini değerlendirmeyi amaçlayan “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na sayılı günler kaldı. 18-19 Ekim 2023 tarihlerinde ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek Çalıştay’da, Türkiye’nin önde gelen Uydu TV, Internet, içerik ve servis sağlayıcılarının çatı kuruluşlarından olan TUYAD da “Destekleyen Kuruluş” olarak yerini alacak. TUYAD, özellikle uydu sektöründe yaşanan değişimde Türkiye’nin yerli- milli ürünleriyle yer alması ve uluslararası rekabette güçlendirilmesi amacıyla Çalıştay’ı destekleme kararı alırken, Çalıştay’a uydu ve yayıncılık sektöründen birçok üst düzey temsilci ile katılmayı planlıyor.

Uydu ve yayıncılık sektöründen temsilcilerin yanı sıra savunma sanayi, uzay profesyonelleri, akademisyenler ile araştırmacıları da bir araya getirecek Çalıştay’da, özellikle yakın yörünge uydularına odaklanarak bu alandaki son teknolojik gelişmeler, inovasyonlar ve geleceğin uydu sistemlerine yönelik beklentiler ele alınacak. Çalıştay’da yakın yörünge ile küp uydu alanlarındaki en son gelişmelerin paylaşılmasının yanı sıra Türkiye’nin en büyük firmaları arasında olası iş birliklerinin de güçlendirilmesi amaçlanıyor. Sektörün lider kuruluşlarının sponsorluğunda gerçekleştirilecek Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nda ülkemizin en önemli isimleri bir araya gelerek ülkemizdeki yakın yörünge çalışma ve planlamalarını ele alacak.

Scroll to Top