Savunma Sanayi Başkanlığı’ndan “Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na Destek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı (SSB), Türkiye’nin uzaydaki gücünü artıracak olan yakın yörünge teknolojileri, küp uydu üretimi ve yer kesimi teknolojileri başta olmak üzere gelecekteki fırsatların ele alınacağı “Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”nda “Destekleyen Kuruluş” olarak yerini aldı.

Dünya’nın önde gelen uydu operatörlerinden biri ve Türkiye’nin uydu haberleşmesini sağlayan Türksat, Türkiye’nin uzaydaki geleceğini yeniden şekillendirecek adımları atmaya devam ediyor. Bu çerçevede Türkiye’nin yakın yörüngedeki geleceğinin ele alınacağı “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”, 18-19 Ekim tarihlerinde Ankara’da düzenleniyor. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı, her yıl yapılması planlanan ve uydu sektöründen ilgili sektör temsilcilerinin yanı sıra uzay profesyonelleri, akademisyenler ile araştırmacıları bir araya getirecek Çalıştay’ın “Destekleyen Kuruluş” olarak katılacağını açıkladı.

Çalıştay’da özellikle yakın yörünge uydularına odaklanarak, bu alanlardaki son teknolojik gelişmeler, inovasyonlar ve geleceğin uydu sistemlerine yönelik beklentiler ele alınacak.

Scroll to Top