Türksat, Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nın İsim Sponsoru Oldu

Türkiye’nin uydu operatörü Türksat, yakın yörünge ve küp uyduların geleceğinin ele alınacağı ve 18-19 Ekim 2023 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nın İsim Sponsoru oldu.

Ülkemizin uzaydaki gücünü artıracak olan yakın yörünge teknolojileri, küp uydu üretimi ve yer kesimi teknolojileri başta olmak üzere ‘Yeni Uzay’ kavramı ve gelecekteki fırsatları değerlendirmeyi amaçlayan Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nın İsim Sponsoru Türksat oldu.

Uydu sektöründen ilgili sektör temsilcilerinin yanı sıra uzay profesyonelleri, akademisyenler ve araştırmacıları bir araya getirecek Çalıştay’da, özellikle yakın yörünge uydularına odaklanarak, bu alanlardaki son teknolojik gelişmeleri, inovasyonları ve geleceğin uydu sistemlerine yönelik beklentiler de ele alınacak.

Ankara’nın en büyük kongre merkezi olan ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde 18-19 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek Çalıştaya, özellikle küp uydu sektöründen ilgili kamu/özel sektör temsilcilerinin, eğitim kurumlarından, enstitülerden, ilgili sivil toplum kuruluşları ve savunma sanayii firmalarından binin üzerinde temsilcinin katılması bekleniyor.

Scroll to Top