ASELSAN, Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nın Platin Sponsoru Oldu

Türkiye’nin en önemli uydu ve uzay organizasyonlarından olan ve 18-19 Ekim 2023 tarihinde gerçekleştirilecek “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na, ASELSAN “Platin Sponsor” oldu.

Özellikle uydu ekosisteminden üst düzeyden ilgili kamu ve özel sektör temsilcilerinin yanı sıra uzay profesyonelleri, akademisyenler ve araştırmacıların katılacağı “Türksat Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na, Savunma sanayi sektörünün öncüsü ASELSAN da destek verecek.

Ülkemizin uzaydaki gücünü artıracak olan yakın yörünge teknolojileri, küp uydu üretimi ve yer kesimi teknolojileri başta olmak üzere ‘Yeni Uzay’ kavramı ve gelecekteki fırsatları değerlendirmeyi amaçlayan çalıştay kapsamında sunum, etkileşimli oturum, katılımcı anket ve fuarın yanı sıra örnek olay incelemeleri gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Türkiye’nin en önemli isimlerini bir araya getirecek Çalıştay sonunda ülkemizin yakın yörünge ve küp uydu teknolojileri kapsamında geleceğini de belirleyecek ve sonraki programlarda ele alınması öngörülen başlıkları da içeren sonuç bildirgesi hazırlanacak.

Uydu sektöründen ilgili sektör temsilcilerinin yanı sıra uzay profesyonelleri, akademisyenler ve araştırmacıları bir araya getirecek Çalıştay’da, özellikle yakın yörünge uydularına odaklanarak, bu alanlardaki son teknolojik gelişmeleri, inovasyonları ve geleceğin uydu sistemlerine yönelik beklentiler de ele alınacak.

Scroll to Top