Saha İstanbul, Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı”na Destekleyen Kuruluş Oldu

Türkiye’deki savunma, havacılık ve uzay sektörlerinde, yerlilik oranının arttırılması, kritik teknolojilerin ülkemize kazandırılması ve üyelerinin teknolojik ve sektörel anlamda uluslararası rekabete hazır hale gelmesi gibi misyonlarla kurulan SAHA İstanbul, Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı’nda “Destekleyen Kuruluş” olarak yerini aldı.

Türkiye’nin uydu ve uzay çalışmalarını yeni bir evreye taşıyacak olan Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayı 18 – 19 Ekim 2023 tarihlerinde ATO Congresium Kongre Merkezinde savunma sanayii, havacılık ve uydu haberleşme ekosisteminde bulunan firmaların katılımıyla gerçekleşecek.

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul; savunma, havacılık ve uzay sanayiinin tanıtımı ve ihracat potansiyelinin artırılmasına yönelik savunma sanayii alanında ülkemizin en önemli etkinliklerinden biri olan SAHA EXPO fuarlarını düzenlemektedir. 109 ülkeden 1000’e yakın firma ve yaklaşık 100 bine yakın katılımcı SAHA EXPO fuarlarına katılım sağlamaktadır.

Saha İstanbul’un Yakın Yörünge ve Küp Uydu Çalıştayını destek vermesiyle birlikte, bu alanda projeler üreten diğer firmaların da yer aldığı, birlikte çalışma fırsatı sağlayacak olan yeni bir platformun oluşturulması ve uydu teknolojileri alanında yeni projelerin üretilmesi ve daha etkin bir şekilde hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Scroll to Top