Prof. Dr. Arif Karabeyoğlu

Dr. Karabeyoğlu şu anda İstanbul, Türkiye’deki KOÇ Üniversitesi’nde öğretim üyesidir.

Ayrıca Delta V Space teknolojileri şirketinin CEO’su ve Fergani Space şirketinin CTO’su olarak görev yapmaktadır. Dr. Karabeyoğlu, 1999 yılında Space Propulsion Group Inc.’i (SPG) kurdu ve Haziran 2018’e kadar Başkan/Teknik Baş Sorumlu olarak görev yaptı. Kariyerinde Dr. Karabeyoğlu, roket yanması ve itki alanında kapsamlı araştırmalar yaptı. teorik çalışmalardan pratik uygulamalara ve itiş testlerine kadar geniş bir yelpazede yer almaktadır.

Ayrıca Dr. Karabeyoğlu, Stanford Üniversitesi’nde Uygulamalı Aerodinamik, Roket Tahrik ve Deneysel Havacılık ve Uzay Bilimleri gibi çeşitli konularda eğitmen ve öğretim görevlisi olarak uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

Ayrıca hibrit roketlerin geliştirilmesi ve test edilmesine odaklanan bir dizi SPG programında Program Yöneticisi ve Baş Araştırmacı olarak görev yaptı. Dr. Karabeyoğlu’nun roket itkisi ve yeşil enerji alanlarında çok sayıda dergi makalesi, konferans bildirisi ve patenti bulunmaktadır.

2009-2011 yılları arasında AIAA’nın Hibrit Teknik Komitesinin başkanlığını yaptı ve Scaled Composites tarafından geliştirilen SpaceShipTwo tahrik sisteminin gelişimini denetleyen Uzman Danışma Kurulunda görev yaptı. Dr. Karabeyoğlu AIAA’nın asistan üyesidir.

Scroll to Top