Murat Yavuz

Murat Yavuz 2016 yılında katıldığı Washington D.C., ABD merkezli dünyanın ilk ve en büyük GEO uydu operatörü olan Intelsat’ta Kurumsal Strateji ve İş Geliştirme Başkanı olarak çalışmaktadır. Şirketin kurumsal stratejisi, uzun vadeli iş planları, organik ve inorganik yatırımlarının belirlenmesi ve uygunlanmasının yanı sıra, Intelsat bünyesinde bulunan beş iş ünitesinin ticari pazar stratejilerinin de belirlenmesinden sorumludur.

Global teknoloji ve sanayi şirketlerinde çok kapsamlı uluslarası liderlik ve iş tecrübesi olan Murat Yavuz 2016 yılında İntelsat’a katılmadan önce İstanbul’da Sabancı Holding bünyesinde iki sene Sanayi Grubu Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır. Buradaki görevinden önce dünyanın en büyük Havacılık ve Savunma Sanayi şirketlerinden birisi olan Raytheon Technologies’in Connecticut, ABD merkezine bağlı Kurumsal Strateji, İş Geliştirme, Operasyon Yönetimi alanlarında çeşitli yönetici görevlerinde bulunmuştur. ABD, Japonya, Türkiye, Singapur’da projeler yönetmiştir. 2000 – 2003 yılları arasında Boston şehrinde Camp Dresser & McKee şirketinde jeoteknik mühendisi olarak danışmanlık hizmeti vermiştir.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü mezunu olan Murat Yavuz, 2003 yılında Harvard Üniversitesi Yönetim ve İş Geliştirme Yüksek Lisans Programını dereceyle tamamlayarak, 2006 yılında üstün başarı ödülü ve Dekan bursuyla girdiği Boston Üniversitesi İşletme Fakültesi MBA programından mezun olmuştur.

Scroll to Top