Mahir Yüksel

Meslek hayatına İçişleri Bakanlığında güvenlik analisti olarak başlayan Yüksel sırasıyla T.C. Başbakanlık ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığında çeşitli görev ve pozisyonlarda çalıştıktan sonra Savunma Sanayii Başkanlığı iştiraki olan Savunma Teknoloji ve Mühendislik A.Ş. Şirketinde Rusya, İran ve Çin’in ülkemize yönelik siber casusluk faaliyetlerini inceleyen Siber Tehdit İstihbaratı Merkezinde yönetici olarak çalıştıktan sonra 2019 yılında kendi siber güvenlik girişimi olan Deepcase şirketini kurmuştur.
 
2021 yılında Ülkemizin en büyük savunma sanayi şirketlerinden biri olan Pavo Group’tan yatırım alarak UnifyBytes isimli siber güvenlik şirketinin başına geçmiştir.
 
Azerbaycan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Nijerya, Kazakistan ve California Silikon Vadisinde ofisleri bulunan Pavo Group, ağırlıklı Türk Mühendisler ile yaklaşık 14 ülkeye siber güvenlik hizmeti vermektedir.
 
Yüksel aynı zamanda ülkemizin ilk siber güvenlik düşünce kuruluşu olan CyberThink’in de teknik liderlik görevini yürütmektedir. Savunma Sanayii Başkanlığı ile ortak yürütülen  ve Ülkemizdeki nitelikli siber güvenlik insan kaynağı inşası programı olan Cyber Anadolu, Türk Hava Yolları tarafından düzenlenen Cyber Take-Off, Turkcell tarafından düzenlenen Cyber Camp programları CyberThink tarafından düzenlenmektedir.
 
Yüksel, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Ankara Üniversitesinde Siber Güvenlik dersleri vermektedir. İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgi Güvenliği Mühendisliğinde tezli yüksek lisansını tamamlamıştır.
 
Yüksel, Elazığlı ve bir kız çocuk babasıdır.
Scroll to Top