Dr. Nebile Pelin Mantı

Lisans öğrenimini Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. Yüksek Lisans öğrenimini Galatasaray Üniversitesi SBE’de Prof. Dr. Ümit Kocasakal danışmanlığında yürütülen “Marka Suçları” başlıklı çalışmasıyla tamamlamıştır.  

Doktora tez araştırmalarını Leiden Üniversitesi Hava ve Uzay Hukuku Enstitüsü’nde, Enstitü Müdürü Prof. Dr. Pablo Mendes de Leon Danışmanlığı’nda ve Harvard Hukuk Fakültesi’nde Prof. Dr. Bonnie Docherty danışmanlığında yürütmüştür. Galatasaray Üniversitesi’nde Prof. Dr. A. Emre Öktem danışmanlığında “Hava Savaşı ve Uluslararası İnsancıl Hukuk” başlıklı çalışmasıyla Doktora derecesini Mayıs 2018’de elde etmiştir. Leiden-Sarin International Air Law Moot Court yarışmasında 2014 yılından beri Hâkim olarak görev yapmaktadır.

2018 yılından itibaren, Birleşmiş Milletler Dış Uzay İşleri Ofisi desteğiyle SGAC Space and Cybersecurity Project Group üyesidir. Uzay Siber Güvenliği’ne ilişkin benzer pek çok projede araştırmacı olarak yer almaktadır.

Milli Savunma Üniversitesi’nde 2015 yılından beri Hava ve Uzay Hukuku ve Silahlı Çatışmalar Hukuku dersleri vermektedir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı’nda akademik çalışmalarını sürdürmektedir.

Scroll to Top